ŠKOLNÍ AKADEMIE 2019

Děkujeme všem učitelům, rodičům a žákům a veřejnosti za pomoc při organizaci akademie a hlavně za za pěkně strávené odpoledne v sokolovně 7. 6. 2019.

Na dobrovolných příspěvcích škola získala Kč 5.532,--, které jsou vloženy do účetnictví školy (PPD 89/2019). Peněžní prostředky budou použity na materiální potřeby a další aktivity pro děti naší školy.

FOTOGALERIE:

Školní akademie 2019

Základní škola a Mateřská škola Kácov, okres Kutná Hora pořádala 7. 6. 2019 v místní sokolovně závěrečnou prezentaci školy školního roku 2018/2019 - ŠKOLNÍ AKADEMII. Programem provázeli Tereza Karbanová a Ondřej Konvalina. Příjemné odpolední setkání zahájila milým slovem paní starostka Mgr Soňa Křenová.

Na úvod jsme se „pochlubili“ dvěma největšími žákovskými úspěchy v tomto školním roce. Prvním úspěchem bylo získání 1.místa v okresním volejbalovém turnaji základních škol, které se konalo v dubnu ve sportovní hale v Čáslavi, kde děvčata porazila týmy z Čáslavi a Uhlířských Janovic a postoupila do KRAJSKÉHO FINÁLE STŘEDOČERSKÉHO KRAJE, které se konalo v Rakovníku. Druhý úspěch se týkal Dopravní soutěže v Kutné Hoře, kde mladší žáci ve složení Karolína Jandová, Viktorie Petrásková, Jan Matějka a Václav Kubín získali krásné 3. místo v okresním kole.

Školní akademie v letošním roce neměla žádné téma. Jednotlivé třídy si připravily různá vystoupení v podobě tance, zpěvu, dramatizace a recitace. První třída zazpívala dvě písničky z české pohádky Princové jsou na draka. Druhá třída zarecitovala o svém budoucím povolání. Třetí třída má ráda pohyb a hlavně tanec. Proto svůj přebytek energie děvčata vybila sportovně tanečním vystoupením a chlapci posilovacím cvičením. Čtvrtá třída zazpívala dvě anglické písničky If you‘re happy a What‘s this. Páťáci si připravili krátkou scénku s hudebním a tanečním vystoupením. Děti ze školní družiny zatančily country tance.

Děvčata z 2. stupně vystoupila s ukázkou cvičební jednotky pod názvem „Bavíme se pohybem“. Smíchu nebylo nikdy dost, a proto si 6.třída připravila vtipy doprovázené scénkou . Sedmá třída se vrátila do minulosti pomocí scénky na téma Stroj času. Dívky osmé třídy zazpívaly známou českou písničku Naviděnou od skupiny Kryštof a Simona Šejblová písničku Spomal‘ od slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové. Na závěr zahrál Ian Konvalina, žák 9.třídy úryvek skladby Antonína Dvořáka – Symfonie č.9 „Z Nového světa“.

Poté už následovala video-prezentace odcházejících žáků 9. třídy, jejich nástup a šerpování jejich třídním učitelem panem Janem Kolářem. Za devátou třídu se rozloučili Kamila Pokorná a Ian Konvalina. Celou akademii ukončil několika větami pan ředitel Mgr. František Procházka.

Chtěli bychom poděkovat učitelům a všem ostatním, kteří s přípravou vystoupení pomáhala, panu Křenovi za pořízení fotodokumentace z naší akademie, kterou si můžete prohlédnout na webových stránkách: https://kolopetr.rajce.idnes.cz/7.6.2019_Skolni_akademie.
Těšíme se na Vás zase za rok.

Fotogalerie:

Vloženo: 2019-06-18 | Zobrazeno: 2578x | Autor: Zedníčková