SEMINÁŘ RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN - PRO VEŘEJNOST

SPOLEČNOST PRO MOZKOVĚ KOMPATIBILNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Vinohradská 109, 130 00 Praha 3, tel. a fax: 222 72 59 72, www.zkola.cz/respektovat

Základní škola a Mateřská škola Kácov, okres Kutná Hora
Nádražní 216, 285 09 Kácov, tel./fax.: 327 324 229, www.zskacov.cz

pořádají další seminář z kurzu

10. listopadu 2007

RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN:

JAK JEDNAT S DĚTMI NEBO S DOSPĚLÝMI,
KTEŘÍ DÁVAJÍ NAJEVO NEGATIVNÍ POCITY
A CHOVAJÍ SE ?NEROZUMNĚ?.

Emoce mění naše vnímání i chování. V rozrušení nepomáhá logické vysvětlování, neslyšíme dobře míněné rady, otázky nám vadí. Když si nevšímáme emocí druhé strany a snažíme se rovnou o řešení problému, místo zklidnění se může i z banální situace rozvinout konflikt.
I v tomto semináři budou lektorky dr. J. Nováčková a dr. D. Nevolová rozebírat ?tradiční? komunikační postupy a společně s účastníky zjišťovat, proč někdy nezabírají. Poté nabídnou komunikační a výchovné postupy, které mají větší šanci omezit množství konfliktů a nedorozumění, umožnit dětem i dospělým vyrovnat se s negativními emocemi a přispět k větší pohodě ve vztazích.

Cílem je především zlepšení komunikace a soužití s dětmi, ale získané dovednosti mohou pomoci i ve vztazích s dospělými (s partnerem, spolupracovníky, přáteli).

Semináře jsou určeny rodičům, prarodičům, učitelům i vychovatelům, vedoucím v mimoškolní činnosti dětí a dalším zájemcům.

Účastníci obdrží písemné shrnující materiály.

V případě zájmu účastníků může kurz pokračovat dalšími tématy (jak sdělovat své oprávněné požadavky, co namísto trestů, rizika odměn a pochval, rizika nálepkování a další), která jsou také obsažena v knize Respektovat a být respektován (autoři P. Kopřiva, J. Nováčková, D. Nevolová, T. Kopřivová).

Místo konání: ZŠ Kácov, Nádražní 216, 285 09 Kácov
Termín konání: sobota 10. listopadu 2007 od 9.00 do 15.00 hod.
Obědy: pokud si budete přát oběd, je nutno jej objednat nejpozději do 7. 11.2007,
cena Kč 43,50
Cena: 200,- Kč včetně materiálů. Semináře jsou akreditovány MŠMT.
Přihlášky: Mgr. Soňa Křenová, tel..: 603 278 796, e-mail: s.krenova@tiscali.cz

Vloženo: 24.10.2007 | Zobrazeno: 2559x | Autor: Blanka Zedníčková