PROJEKT ADOPCE NA DÁLKU

Projekt začal ve školním parlamentu.

V listopadu 2007 nás ve školním parlamentu napadlo ? adoptovat si dítě na dálku?.
Začali jsme pátrat na internetu a zjistili jsme následující údaje:

Co znamená adopce na dálku?

Humanistické centrum Dialog je jedním ze tří občanských sdružení, které v ČR zastupují mezinárodní Humanistické hnutí. Má více aktivit a ?adopce na dálku? patří mezi ně. Toto občanské sdružení ?adoptuje ?africké děti z Guineje,Keni a Beninu.
Projekt ?adopce dětí na dálku? se zaměřuje na pomoc dětem, které žijí v podmínkách úplné chudoby. Jeho cílem je zajištění vzdělání dětem, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou.Dítě nadále žije se svojí rodinou v Africe, ale adoptivní ?rodič? mu hradí školné,všechny učební pomůcky a školní uniformu.

Které další kroky jsme podnikli?

Katka Novotná, Simona Gareisová, Lucka Janovská a Jakub Holcmann sháněli informace po internetu. Jakmile měli dostatek materiálu, obešli všechny třídy školy, aby žáky seznámili s chystaným projektem.

Dále bylo potřeba uskutečnit hlasování ve škole, abychom zjistili, zda budou mít žáci chuť se do projektu zapojit. Michaela Volfová a Nikola Tyrpáková vyrobily hlasovací lístky. Hlasování proběhlo ve dvou kolech během měsíce prosince. Nejprve se žáci vyjádřili, zda se chtějí zapojit do projektu .Hlasování proběhlo regulérně, pod kontrolou komise, která na průběh dohlížela a hlasování připravila. Komisi tvořily členky školního parlamentu (Kateřina Novotná a Simona Gareisová).
Do prvního kola hlasování se zapojilo z celkového počtu 100 žáků 73 chlapců a děvčat, a to na 1. stupni 27 žáků souhlasilo, 7 bylo proti, na 2. st. souhlasilo 29 žáků, proti bylo 10.Celkově souhlasilo 56 žáků, nesouhlasilo 17. Protože nadpoloviční většina byla pro, pokračovali jsme druhým kolem.
Ve druhém kole dávali žáci hlas jednotlivým africkým dětem. Nejvíce hlasů získal pětiletý chlapec Henry Ogilo z Keni.
Během ledna 2008 se přihlásíme k jeho adopci a budeme Vás dále informovat.
Kontaktní osobou, která bude naši adopci domlouvat je:
Hynek Opolecký, Humanistické centrum Dialog,o.s.
Bank. Účet: 51 ? 168 765 02 57/0100KB ,Praha5-Smíchov,var.symbol60989,konst.s,558

Adopci plánujeme zatím na tento kalendářní rok.

Těšíme se na Vaši podporu.

Vloženo: 15.01.2008 | Zobrazeno: 2195x | Autor: Blanka Zedníčková